PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94176}

Pozory i złudzenia

Corps à corps
6,7 1 746
ocen
6,7 10 1 1746
Pozory i złudzenia
powrót do forum filmu Pozory i złudzenia

miłość jest głucha

ocenił(a) film na 8

"Pozory i złudzenia" to przedziwna mieszanka kiczu i prawdziwego artyzmu. Długimi partiami jest film niezwykły. Klaustrofobiczny nastrój głuchoty potęgujący niepewność i bezradność głównej bohaterki. Stan zagubienia, rozpaczy, poczucie odrealnienia i rodzącego się podskórnie przerażenia są pokazane w sposób niezwykle sugestywny, wręcz namacalny. Koszmarne przeżycia, jakie są udziałem bohaterów (a w szczególności dziecka) budzą rzeczywisty ból, trudno pozostać obojętnym. Jednocześnie twócy od czasu do czasu schodzą na ziemię i stosują chwyty rodem z taniego horroru. Sekwencja, kiedy wszystko jest wyjaśniane jest zupełnie niepotrzebna. I choć trzeba przyznać, że jest mniej infantylna niż pomysły Amerykanów, to jednak i tak w tym filmie jest to wyraźny dysonans.
Mimo to film warty obejrzenia i warty zastanowienia. Bowiem chociaż dostarcza jak najbardziej namacalnego przerażenia, jest też bodźcem do rozważań nad naturą człowieka, potęgą miłości i jej sile, która potrafi kształtować rzeczywistość i naginać prawdę.

ocenił(a) film na 9
torne

Zbędne dla widza, potrzebne ze względu na Jeannota
Hey:) Zwróciłeś uwagę na nonsensowne wyjaśnienie wszystkiego. W trakcie oglądania filmu niezwykle mnie to zaskoczyło, w sposób jak najgorszy. Widz nie musiał w zgadywanie bawić się, albowiem wszystko , w miarę upływu akcji, stało się oczywiste. A więc NIC nie wniosło owe wyjaśnienie...chyba że kogoś zainteresowało to że rozsypał gwoździe, ale to raczej nieistotny szczegół. Po zakończeniu zgodziłam się jednak z owym sposobem, albowiem należałoby zmienić więcej w filmie, jeżeli by ową opowieść wyciąć. Innego znaczenia musiałaby nabrać wówczas rola chłopca...a przecież to on jest tą postacią, która przeprowadza przez ów obraz, mimo że nie jest na pierwszym planie. Więc nie jest to zabieg kiczowaty w świetle zakończenia i faktu że wielokrotnie wraca nad grób.
Pozdrawiam
Saurez

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones