filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Goya
2001
http://www.premiosgoya.com/
Hiszpańska Akademia Sztuk Filmowych
Goya
Najlepszy film
wygrane
Kulka
(2000)
nominacje
Kamienica w Madrycie
(2000)
Leo
(2000)
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Carmen Maura]
Carmen Maura
jako Julia w filmie
Kamienica w Madrycie
(2000)
nominacje
Icíar Bollaín
Leo
(2000)
Adriana Ozores
Morderstwo podczas pełni
(1999)
Lydia Bosch
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Najlepszy aktor
wygrane
[Juan Luis Galiardo]
Juan Luis Galiardo
jako Juan w filmie
Adiós con el corazón
(2000)
nominacje
Carmelo Gómez
El Portero
(2000)
Juan Diego Botto
Morderstwo podczas pełni
(1999)
Miguel Ángel Solá
Wiem, kim jesteś
(2000)
Najlepszy reżyser
wygrane
[José Luis Borau]
José Luis Borau
Leo
(2000)
nominacje
Jaime Chávarri
Besos para todos
(2000)
Álex de la Iglesia
Kamienica w Madrycie
(2000)
José Luis Garci
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Julia Gutiérrez Caba]
Julia Gutiérrez Caba
jako Tía Gala w filmie
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
nominacje
Chusa Barbero
Besos para todos
(2000)
Terele Pávez
Kamienica w Madrycie
(2000)
Ana Fernández
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Emilio Gutiérrez Caba]
Emilio Gutiérrez Caba
jako Emilio w filmie
Kamienica w Madrycie
(2000)
nominacje
Luis Cuenca
Dzieło
(2000)
Juan Diego
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Iñaki Miramón
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Kulka
(2000)
Verónica Fernández
,
Achero Mañas
nominacje
Kamienica w Madrycie
(2000)
Jorge Guerricaechevarría
,
Álex de la Iglesia
Leo
(2000)
José Luis Borau
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
José Luis Garci
,
Horacio Valcárcel
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Lázaro de Tormes
(2001)
Fernando Fernán Gómez
nominacje
El Otro barrio
(2000)
Salvador García Ruiz
El Portero
(2000)
Gonzalo Suárez
,
Manuel Hidalgo
Krámpack
(2000)
Tomás Aragay
,
Cesc Gay
Najlepsza charakteryzacja (makijaż i fryzury)
wygrane
Besos para todos
(2000)
nagrodzone Romana González, Josefa Morales
nominacje
Kamienica w Madrycie
(2000)
José Quetglás i Mercedes Guillot
Lázaro de Tormes
(2001)
Juan Pedro Hernández i Esther Martín (I)
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Paca Almenara i Antonio Panizza
Najlepsza debiutująca aktorka
wygrane
[Laia Marull]
Laia Marull
jako Tony w filmie
Uciekinierki
(2000)
nominacje
Pilar López de Ayala
Besos para todos
(2000)
Antónia Torrens
El Mar
(2000)
Luisa Martín
Terca vida
(2000)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Wiem, kim jesteś
(2000)
José Nieto
nominacje
Asfalto
(2000)
Nacho Mastretta
,
Carlos Jean
,
Najwa Nimri
Kamienica w Madrycie
(2000)
Roque Baños
Morderstwo podczas pełni
(1999)
Antonio Meliveo
Najlepsza piosenka
wygrane
Uciekinierki
(2000)
"Fugitivas" wyk. J.J. Chaleco
nominacje
Cygan
(2000)
Arturo Pérez-Reverte i Abigail Marcet
Km. 0
(2000)
"Kilómetro cero" wyk. Ismael Serrano
Sztuka umierania
(2000)
"El arte de morir" wyk. Cristina Lliso
Najlepsza scenografia
wygrane
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Gil Parrondo
,
Gumersindo Andrés
nominacje
Besos para todos
(2000)
Ulia Loureiro
,
Fernando Sáenz
Kamienica w Madrycie
(2000)
José Luis Arrizabalaga
,
Biaffra
Lázaro de Tormes
(2001)
Luis Ramírez
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Kamienica w Madrycie
(2000)
nagrodzeni Félix Bergés, Raúl Romanillos, Pau Costa, Julio Navarro
nominacje
Año Mariano
(2000)
Juan Ramón Molina i Alfonso Nieto
Dzieło
(2000)
Emilio Ruiz del Río, Alfonso Nieto, Raúl Romanillos, Pau Costa
Sztuka umierania
(2000)
Reyes Abades, Félix Bergés
Najlepsze kierownictwo produkcji
wygrane
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Luis María Delgado
nominacje
Kamienica w Madrycie
(2000)
Juanma Pagazaurtundua
Lázaro de Tormes
(2001)
Carmen Martínez
Serce wojownika
(2000)
Tino Pont
Najlepsze kostiumy
wygrane
Lázaro de Tormes
(2001)
Javier Artiñano
nominacje
Besos para todos
(2000)
Pedro Moreno
Kamienica w Madrycie
(2000)
Francisco Delgado
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Gumersindo Andrés
Najlepsze zdjęcia
wygrane
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Raúl Pérez Cubero
nominacje
El Mar
(2000)
Jaime Peracaula
Kamienica w Madrycie
(2000)
Kiko de la Rica
Morderstwo podczas pełni
(1999)
Gonzalo F. Berridi
Ulica 54
(2000)
José Luis López-Linares
Najlepszy debiut reżyserski
wygrane
[Achero Mañas]
Achero Mañas
Kulka
(2000)
nominacje
Cesc Gay
Krámpack
(2000)
Daniel Monzón
Serce wojownika
(2000)
Patricia Ferreira
Wiem, kim jesteś
(2000)
Najlepszy debiutujący aktor
wygrane
[Juan José Ballesta]
Juan José Ballesta
jako Pablo (El Bola) w filmie
Kulka
(2000)
nominacje
Pablo Carbonell
Dzieło
(2000)
Jordi Vilches
Krámpack
(2000)
Javier Batanero
Leo
(2000)
Najlepszy dźwięk
wygrane
Ulica 54
(2000)
Dominique Hennequin
,
Pierre Gamet
,
Mark Wilder
,
Thom Cadley
,
Marisa Hernández
,
Martin Gamet
nominacje
Kamienica w Madrycie
(2000)
Enrique Domínguez
,
José Vinader
Kulka
(2000)
Sergio Bürmann
,
Jaime Fernández
,
Ricardo Steinberg
,
Daniel Goldstein
Morderstwo podczas pełni
(1999)
James Muñoz
,
Gilles Ortion
,
Ray Gillon
Najlepszy fabularny film krótkometrażowy
wygrane
Pantalones
(2001)
Ana Martínez
nominacje
El Beso de la tierra
(1999)
Lucinda Torre
El Puzzle
(2000)
Belén Macías
Los Almendros - Plaza nueva -
(2000)
Álvaro Alonso
The Raven... Nevermore
(1999)
Tinieblas González
Najlepszy film animowany
wygrane
Wyspa krabów
(2000)
Pirat Dimitri wraz ze swoją załogą mierzy się z niebezpiecznymi handlarzami niewolników, chcąc uratować piękną damę i znaleźć wielki skarb.
nominacje
El Ladrón de sueños
(2000)
Magiczne cyferki 10+2
(2001)
Marco Antonio, rescate en Hong Kong
(2000)
Najlepszy film europejski
wygrane
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Lars von Trier
Tracąca wzrok Selma ciężko pracuje w fabryce, aby uzbierać pieniądze na operację syna, któremu również grozi ślepota.
nominacje
Uciekające kurczaki
(2000)
Nick Park
,
Peter Lord
Wiarołomni
(2000)
Liv Ullmann
Wojny domowe
(1999)
Damien O'Donnell
Najlepszy montaż
wygrane
You're the One (una historia de entonces)
(2000)
Miguel González Sinde
nominacje
Kamienica w Madrycie
(2000)
Alejandro Lázaro
Leo
(2000)
José Salcedo
Ulica 54
(2000)
Carmen Frías
Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny
wygrane
Spalona forsa
(2000)
Marcelo Pineyro
nominacje
Lista kolejkowa
(2000)
Juan Carlos Tabío
Myszy, szczury i złodzieje
(1999)
Sebastián Cordero
Pantaleon i wizytantki
(1999)
Francisco J. Lombardi
Wyróżnieni w roku 2001
You're the One (una historia de entonces)
(
5/14
)
Kulka
(
4/5
)
Kamienica w Madrycie
(
3/15
)
Lázaro de Tormes
(
2/5
)
Uciekinierki
(
2/2
)
Leo
(
1/6
)
Besos para todos
(
1/6
)
Ulica 54
(
1/3
)
Wiem, kim jesteś
(
1/3
)
Tańcząc w ciemnościach
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.